Wiersze miłosne, Miłosne wierszyki
wierszykimilosne.com.pl Rodzaje miłości

Dodaj wierszyk

Logowanie

Rodzaje miłości:

To dwóch podstawowych koncepcji miłości jest :

- Eros (amor)

-AgapeWierszyki miłosne, wiersze miłosne

Twórcą Erosa jest Platon który uważa iz kocha to co warte jest miłośc. Eros jest miłościa emocjonalną. W której dominującą rolę odgrywa sentyment, tęsknota, oczarowanie, pragnienie coraz większej pełni wspaniałej miłości.   Kochasz coś co sprawia Ci przyjemność z kim Ci jest dobrze. Jest to jednak miłość w której to siebie stawiamy na pierwszym miejscu to nam ma być dobrze i przyjemnie.

Drugi rodzaj czyli miłość agape ukazuje ją bardzo dokladnie słynny tekst św. Pawła z Listu do Koryntian:

 


"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję" (1 Kor 13, 4-7).

 


Jest to typ  miłości bezinteresownej, opierającej się na altruizmie i duchowej więzi, często motywowanej religijnie. Agape to miłość stwórcza, miłość, która kocha nie dlatego, że jesteś wart miłości, tylko żebyś był jej wart. Agape jest miłością nie tyle emocjonalną, ile miłością woli, która chce obdarzać dobrem. Stworzone przez nią więzi międzyludzkie potrafią przetrwać nawet samą śmierć. Nie jest ważne, kim jest ten drugi - brzydki czy ładny, miły czy niemiły, pełen wad i grzechów czy też nie.

Oprócz tych dwóch podstawowych modeli mamy jeszcze:

  • Philia - miłość platoniczna, charakteryzuje się zmysłowością, jest przyjacielska, bezinteresowna, lojalna i wierna. Jest to miłość opisana w poezji Platona w której to kazdy z nasz szuka swojej drugiej połowy do pełnego szczęścia a gdy ją już znajdzie pozostaje jej wierny do końca.
  • Sexus - jest to miłośc w ktorej główną role odgrywaja cechy zewnetrznę partnera, pożadanie drugiej osoby jest bardzo mocne. Miłośc zmysłowa  najczęściej ma swój początek w zakochaniu.

Czy zostałeś zdradzony?

Czy zostałeś zdradzony?
Wyniki
Odsłon : 1291962
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 


Miłość jest dla każdego a nie każdy poetą się urodził dlatego korzystaj z tego co zostało już napisane. U nas znajdziesz najlepsze w sieci wierszyki miłosne, wiersze miłosne, smsy miłosne, opisy na gg miłosne, aforyzmy miłosne oraz wierszyki walentynkowe. Wierszyki na różne okazje. Nasza serwisu jest nieustannie uzupełniana tak aby stanowiła wyjątkowy zbiór. Na stronie możesz dodać własny wierszyk miłosny, wyznać miłość ukochanej osobie . Wysyłanie wierszy miłosnych to piękna forma wyznawania miłości. Ale to nie wszystko u nasz przeczytasz czym jest miłość oraz jakie są rodzaje miłości. Miłosny punkt widzenia bo miłość to najpiękniejsza poezja. Miłość nie polega na wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku dlatego ta strona jest dla zakochanych.